Tardunud pilk

Tardunud pilk.epub
Tardunud pilk.pdf

Tardunud pilk

Televisiooni füsioloogilised mõjud ja lapse areng

Rainer Patzlaff

Kirjastaja: PreMark
ISBN: 9985-9397-3-5
Lehekülgi: 120

Autor räägib televisiooni mõjust mitme ja meil isegi ootamatu kandi pealt. Ta ei peatu pikemalt sellel, mida seal näidatakse ja kuidas see mõjub, vaid kuidas taoline näitamine ja vaatamine ise mõjutavad inimese füsioloogilisi talitlusi. Nimelt siit ja mitte programmi sisust saab alguse televisioonisõltuvus. Viimastel aastakümnetel teostatud põhjalikud uurimused on näidanud, et kui lubame lapsi teleri ette ega piira vaatamisaega, siis kahjustame nende kehalist, hingelist ja vaimset arengut nii sügavalt, et hiljem pole seda võimalik korvata. Paljud käitumishäired, kasvatus- ja õpiraskused on laste liialdusteni kalduva telerivaatamise tagajärg.
Raamat kutsub teleriga teadlikumalt ümber käima ning püüab vanematele ja kasvatajatele nähtavaks teha võimalikke ohtusid, mis on telerivaatamisega seotud.